Nová farba na brizolit

Zdieľať túto dobrú radu
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Odoslať známemu

Obnova fasády, silno nasiakavý podklad

Aj fasáda, ktorej pravidelne venujete tú najlepšiu starostlivosť, časom potrebuje opravu. A vôbec, kto nemá chuť občas na nejakú novú peknú farbu na dom? Alebo chcete vdýchnuť starým brizolitom a vápennocementovým omietkam nový život?

Obnova fasády s Baumitom dá vášmu domu na mnoho rokov opäť novú tvár.

Staré brizolity alebo vápenno-cementové fasády sú zväčša silno nasiakavé.  Pred novým náterom musíme upraviť nasiakavosť podkladu.

Skúška nasiakavosti podkladu

Omietku na viacerých miestach polejeme vodou alebo ostriekame hadicou. Ak voda steká po podklade v kvapkách, podklad nie je nasiakavý. Ak voda vsakuje pomaly a rovnomerne, podklad je nasiakavý. V prípade vysokej nasiakavosti voda veľmi rýchlo vsiakne do podkladu. V tomto prípade podklad ošetríme vhodnou penetráciou, napr. Baumit MultiPrimer.

Pracovný postup

1. Pripravíme si penetračný náter Baumit MultiPrimer na prípravu podkladu, novú fasádnu farbu a maliarsku štetku alebo valček.

Paropriepustná penetrácia, hĺbkový základ na spevnenie a zjednotenie minerálnych a organických podkladov pred nasledným nanesením fasádnych omietok a farieb Baumit.

2. Pomocou rozprašovača naplneného vodou overíme nasiakavosť povrchu fasády. V prípade silno nasiakavého alebo nerovnomerne nasiakavého podkladu nanesieme na obnovovaný povrch penetračný náter Baumit MultiPrimer na dosiahnutie rovnomernej nasiakavosti podkladu. V závislosti od nasiakavosti je možné hĺbkový základ riediť s vodou v pomere 1:1 až 1:5.

3. Na vysušený povrch nanesieme rovnomerne vopred dôkladne rozmiešanú fasádnu farbu Baumit, napr. Baumit StarColor, NanoporColor.

4. Fasádnu farbu dobre premiešame elektrickým miešadlom.

5. Prvý základný náter nanášame riedený s 10 – 15 % vody. Necháme schnúť cca 12 hod. Druhý krycí náter nanášame neriedený príp. konzistenciu farby upravíme s max. 5 % vody.

Fasádne farby Baumit je možné spracovať aj strojovo striekacím zariadením s technológiou airless.

V prípade nanášania fasádnej farby striekaním môžeme pre dosiahnutie lepšieho výsledku ešte dodatočne upraviť povrch pomocou valčeka.

Vedeli ste? Pre lepšiu trvácnosť fasády odporúčame novú fasádnu farbu aplikovať každých 10 – 15 rokov.

Pre zistenie ceny materiálu nás neváhajte kontaktovať.

Zdieľať túto dobrú radu
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Odoslať známemu

Rýchle dodanie

Materiál už do 24 hodín na vašej stavbe.

Skladové zásoby

Väčšinu tovaru máme skladom!

Láska k práci

Všetko čo robíme, robíme pre vás so srdcom.

Rodinná firma

16 ročná tradícia.

Slovenské produkty

Ponúkame kvalitné domáce produkty.