Laminátové podlahy Classen spájajú v sebe prírodný vzhľad a vysokú odolnosť. Široký výber ponúkaných dekorov, rozdielne povrchy a najvyššia kvalita umožňuje vytvoriť interiér presne podľa Vašich predstáv . Dodajú interiéru príjemný vzhľad s jedinečným charakterom.Výrobca CLASSEN vyrába produkty na báze vysoko kvalitného dreva a dreva pre interierový dizajn. Drevo z ktorých sú vyrobené produkty CLASSEN pochádza z udržiavaných lesov a preto sú tieto produkty zdravotne nezávadné. Laminatové podlahy vyhovujú všetkým platným normám. Na trhu je laminatová podlaha CLASSEN jedným z najväčších svetových dodavateľov.

EKOSYSTÉM A EKOLOGICKÝ VÝROBNÝ CYKLUS

Z dodávky surového dreveného materiálu z neďalekého lesa na expedíciu hotového výrobku, celý výrobný proces laminátových podláh Classen sa koná v systéme integrovanej produkcie mieste Baruth, neďaleko Berlína.

Udržateľné lesníctvo: Iba domáce drevo z certifikovaných lesov sa používa ako surovina na výrobu laminátových podláh Classen.

Tesná blízkosť surovín: Drevené oblasti sú hneď vedľa tovární Classen.

HDF továreň: V továrni sa vyrábajú sololit GmbH, HDF substráty. Tvoria vysoko kvalitný základ pre skutočnú laminátovú podlahu CLASSEN.

HDF dosky: Transportný pás sa používa nato, aby hotové HDF dosky prechádzali do susednej továrne laminátu.

Laminátová továreň: Tu sú hotové substráty na vytvorenie laminátovej podlahy v špičkovom procese, ktorý zaisťuje optimálnu ekologickú rovnováhu.

Nízke emisie: Patentovaný LLT postup prináša efektívnu, energeticky úspornu výrobu

Drevo pre recykláciu. Odpadové drevo ktoré vyplýva z odkôrňovania na výrobný proces laminatovej podlahy sa používa na výrobu energie.

Biomasa CHP: Drevo k recyklácii z dvoch tovární sa používa na vytváranie tepla a elektrickej energie.

Energetické využitie tepla: Teplo a elektrická energia je privádzaná späť do závodov a výrobného procesu.

Antistatický povrch

Povrcho podlahy CLASSEN je pokrytý špeciálnou antistatickou vrstvou, ktorá znižuje hromadenie prachu na povrchu a zabraňuje nepríjemným účinkom elektrifikácie. Antistastické vastnosti na povrchu podlahy sa udržiavajú po celú dobu jej životnosti.

Zámok MEGALOC

Tento systém sa nachádza na bočnej strane panela. Umožnuje rýchlejšiu, jednoduchšiu montáž a zaručuje najvyššiu úroveň stability podlahy. Vďaka zámku MEGALOC môžte podlahu kedykoľvek jednoducho a rýchlo rozobrať.

KOLEKCIE

Laminátová podlaha CLASSEN kolekcia CITY je podlaha o hrúbke 7 mm, ktorá sa vyznačuje dobrou oderuvzdornosťou a triedou záťaže AC4/32.Pokladá sa bezlepovým spôsobom systémom easy connect ( u 4V-fugy systém megalock).Podlaha má drevnú štruktúru a povrch je antistatický, odolný proti vlhkosti a vhodný na podlahové vykurovanie.

city

Laminátová podlaha CLASSEN kolekcia LIFE je podlaha o hrúbke 7 mm, ktorá sa vyznačuje dobrou oderuvzdornosťou a triedou záťaže AC3/31. Pokladá sa bezlepovým spôsobom systémom easy connect. Podlaha má drevnú štruktúru a povrch je antistatický, odolný proti vlhkosti a vhodný pre podlahové vykurovanie.

life

Laminátová podlaha CLASSEN kolekcia JOY je podlaha o hrúbke 8 mm, ktorá sa vyznačuje vysokou oderuvzdornosťou a triedou záťaže AC4/32. Pokladá sa bezlepovým spôsobom systémom megalock. Podlaha má drevnú štruktúru a povrch je antistatický, odolný proti vlhkosti a vhodný pre podlahové vykurovanie.

joy

Laminátová podlaha CLASSEN kolekcia ADVENTURE 4V (úzka doska) o hrúbke 8 mm, sa vyznačuje vysokou oderuvzdornosťou a triedou záťaže AC4/32. Pokladá sa bezlepovým spôsobom systémom megalock. Podlaha má drevnú štruktúru s 4V-fugou po všetkých stranách. Povrch je antistatický , odolný proti vlhkosti a vhodný pre podlahové vykurovanie

adventure

Laminátová podlaha CLASSEN kolekcia DISCOVERY 4V ( úzka doska ) o hrúbke 10 mm, sa vyznačuje vysokou oderuvzdornosťou a triedou záťaže AC4/32. Pokladá sa bezlepovým spôsobom systémom megalock. Podlaha má synchrónnu štruktúru s 4V-fugou po všetkých stranách. Povrch je antistatický , odolný proti vlhkosti a vhodný pre podlahové vykurovanie.

discovery

Laminátová podlaha CLASSEN najnovšej kolekcie THE BRUSH 4V je podlaha o hrúbke 8mm, ktorá sa vyznačuje veľmi vysokou oderuvzdornosťou a triedou záťaže AC5/33. Pokladá sa bezlepovým spôsobom systémom megalock. Podlaha má hlbokú synchropórovú štruktúru - Ramisco s 4V-fugou po všetkých stranách. Povrch je antistatický, odolný proti vlhkosti a vhodný pre podlahové vykurovanie.

the-brush-4V