PODLOZKA IZOFLEX ECO 2MM

PODLOZKA IZOFLEX ECO 2MM

Podložka pod podlahové krytiny (laminátové plávajúce podlahy, parkety) z PE peny. Jej hlavnou úloh je pri podlahových krytinách položených plávajúcim spôsobom znižovať krokový hluk vznikajúci pri chôdzi a šíriaci sa do okolitého priestoru. Táto podložka je schopná znížiť tento hluk až o 6 dB a s objemovou hmotnosřou 21 kg/m3 je vhodná aj pod plávajúce podlahy spájané systémom clic . Jedinečná zelená farba označuje práve výrobok, ktorý je svojími vlastnosťami nezameniteľný a výnimočný v širokej ponuke konkurenčných výrobkov .

 

PODLOZKA IZOFLEX STAR 3V1

 PODLOZKA IZOFLEX STAR 3V1

Podložka pod plávajúce podlahoviny kombinujúca v sebe všetky vlastnosti podložiek (zabraňuje prestupu vodných pár, izoluje voči krokovému hluku a akustickému hluku - znižuje ho až o 16 dB a tepelne izoluje - tepelný odpor iba 0,0417m2K/W - vďaka čomu je jej použitie rozšírené aj o podlahy s podlahovým vykurovaním ). Je vyrábaná s presahom fólie opatreným samolepnou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje parotesnosť takto vytvorenej vrstvy. Vďaka rexlexnému povrchu z hliníka odráža časť tepla odvádzaného parketou späť do miestnosti a tým znižuje náklady na vykurovanie. Pri pokládke na podlahové vykurovanie sa pokladá hliníkovou vrstvou smerom k plávajúcej podlahe.  

 

PODLOZKA CEZAR GREEN WOOD 7MM

 PODLOZKA CEZAR GREEN WOOD 7MM

Tepelno a zvukoizolačná podložka pod plávajúce podlahy Basic wood 7 mm určená na použitie pre všetky typy podlahových materiálov spájaných systémom clic a pokladaných plávajúcim spůsobom . Vďaka stabilnej konštrukcii a vysokej pevnosti v tlaku / až 20 t/m2 / je jej použitie možné aj v priestoroch , kde bude budúca podlaha zaťažovaná zvýšeným tlakom. Podložka redukuje krokový hluk o 19 dB a znižuje akustický priestrový hluk až o 15 dB. Konštrukcia z drevných vlákien umožňuje jednoduché spracovanie , vykazuje dobrú difúziu a odolnosť voči posobeniu lepidiel a rozpúšťadiel používaných v stavebníctve . Pri svojej hrúbke 7 mm dokáže vyrovnať lokálne nerovnosti podkladu až do výšky 4 mm .  

   

PODLOZKA THERMO 2 MM CEZAR

 PODLOZKA THERMO 2 MM CEZAR

Podložka z extrudovaného polystyrénu so systémom žliabkov a dierok, ktorý zvyšuje elasticitu izolácie, zlepšuje priliehanie izolačnej vrstvy k podkladu. Tento systém tiež zlepšuje cirkuláciu vzduchu a tepla pod podlahou a zabraňuje tvoreniu pliesní a vlhkosti. Ideálna ako zvuková izolácia pre pokládku podlahy na podlahové vykurovanie. Vďaka svoje hrúbke 2 mm dokáže vyrovnať aj mierne nerovnosti podkladu.

- veľmi vysoká odolnosť proti zaťaženiu až 9 t/m2

- zníženie krokového hluku až 21 dB

- vďaka systému drážok a otvorov vhodná na podlahy s podlahovým vykurovaním, tepelná izolácia max. 0,06 m2K/W  

   

PODLOŽKA EGGER SILENZIO DUO 1,5 mm

PODLOzKA EGGER SILENZIO DUO 1,5 mm

Podložka s hrúbkou 1,5 mm pod plávajúce podlahoviny kombinujúca v sebe všetky vlastnosti podložiek (zabraňuje prestupu vodných pár, izoluje voči krokovému hluku a akustickému hluku - znižuje ho až o 18 dB a tepelne izoluje - tepelný odpor iba 0,039m2K/W - vďaka čomu je jej použitie rozšírené aj o podlahy s podlahovým vykurovaním ). Vysoká odolnosť proti stlačeniu - až 15 t/m2 umožňuje použiť túto podložku aj pod vinylové plávajúce podlahy . Je vyrábaná s presahom fólie opatreným samolepnou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje parotesnosť takto vytvorenej vrstvy. Vďaka rexlexnému povrchu z hliníka odráža časť tepla odvádzaného parketou späť do miestnosti a tým znižuje náklady na vykurovanie. Pri pokládke na podlahové vykurovanie sa pokladá hliníkovou vrstvou smerom k plávajúcej podlahe.

   

PODLOŽKA SWISS KRONO sound plus 2,5mm

 PODLOZKA SWISS KRONO sound plus 2,5mm

Podložka s hrúbkou iba 2,5 mm. Podložka SWISS KRONO SOUND PLUS je vhodná pod všetky typy laminátových, vinylových a drevených podláh, u ktorých sa odporúča použitie podložky. Táto podložka je čisto prírodný produkt, neobsahuje žiadne ftaláty, formaldehyd, resp. zmäkčovadlá. Podložka KRONOTEX sound plus je navyše vysoko efektívna pre zníženie prenášania krokovej nepriezvučnosti a odráža chôdzu zvuk a môže byť inštalovaná pod akúkoľvek podlahu. SWISS KRONO SOUND PLUS je vysoko kvalitná podložka vyrobená z čisto prírodného materiálu, ktorým je drevné vlákno. Drevné vlákno je stlačené na hustotu 270 kg/m3, čím je dosiahnutá vysoká pevnosť v tlaku až 150 kPa a vysoká odolnosť pod tlakom až 15 t/m2. Preto táto podložka je idealnou pre vinylové ako aj drevené podlahy. Použitie u laminátových podláh je samozrejmosťou. Má vynikajúce tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti pri svojej hrúbke 2,5 mm.  

 

ACOUSTIC PREMIUM GOLD 1,5MM

ACOUSTIC PREMIUM GOLD 1,5MM

Podložka s hrúbkou 1,5 mm pod plávajúce podlahoviny kombinujúca v sebe všetky vlastnosti podložiek (zabraňuje prestupu vodných pár, izoluje voči krokovému hluku a akustickému hluku - znižuje ho až o 17 dB a tepelne izoluje - tepelný odpor iba 0,035m2K/W - vďaka čomu je jej použitie rozšírené aj o podlahy s podlahovým vykurovaním ). Vysoká odolnosť proti stlačeniu - až 15 t/m2 umožňuje použiť túto podložku aj pod vinylové plávajúce podlahy . Je vyrábaná s presahom fólie opatreným samolepnou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje parotesnosť takto vytvorenej vrstvy. Vďaka rexlexnému povrchu v zlatej farbe odráža časť tepla odvádzaného parketou späť do miestnosti a tým znižuje náklady na vykurovanie. Pri pokládke na podlahové vykurovanie sa pokladá zlatou odrazivou vrstvou smerom k plávajúcej podlahe.

 

PODLOZKA PE FOLIA

PODLOZKA PE FOLIA

Táto kvalitatívne vysokohodnotná polyetylénová fólia sa musí bezpodmienečne aplikovať pri montáži laminátovej alebo drevenej podlahy na poter alebo betón, pretože je potrebné rátať s možnou vystupujúcou vlhkosťou. Fólia sa ukladá plošne s prekrytím jednotlivých pásov cca. 10 cm. Pri stenách je potrebné nechať fóliu vystúpiť smerom nahor približne 5 cm. Hrúbka: 0,2 mm. Vďaka svoje parozábrannej funkcii chráni parkety pre vnikom vlhkosti z podkladu.

 

PODLOZKA ARBITON SEKURA THERMO 1,6 MM /modra/

 PODLOZKA ARBITON SEKURA THERMO 1,6 MM modra

Podložka z extrudovaného polystyrénu so systémom žliabkov a dierok, ktorý zvyšuje elasticitu izolácie, zlepšuje priliehanie izolačnej vrstvy k podkladu. Tento systém tiež zlepšuje cirkuláciu vzduchu a tepla pod podlahou a zabraňuje tvoreniu pliesní a vlhkosti. Ideálna ako zvuková izolácia pre pokládku podlahy na podlahové vykurovanie. Vďaka svoje hrúbke 1,6 mm dokáže vyrovnať aj mierne nerovnosti podkladu.

- veľmi vysoká odolnosť proti zaťaženiu až 9 t/m2

- zníženie krokového hluku 18 dB

- vďaka systému drážok a otvorov vhodná na podlahy s podlahovým vykurovaním, tepelná izolácia max. 0,05 m2K/W  

 

SEKURA AQUA STOP 5MM harmonika

 SEKURA AQUA STOP 5MM harmonika

Robustná dvojvrstvá podložka pod plávajúce podlahy vytvorená z XPS platne a hliníkovej fólie s presahom po okrajoch . Vďaka tejto skladbe je schopná zabrániť prestupu vlhkosti z podkladu do podlahy . Inovatívny systém poskladaného pásu podložky a presah hliníkovej fólie umožňuje veľmi jednoduchú a rýchlu inštaláciu na podlahu . Odolnosť voči zaťaženiu 7,0 t/m2 , vysoká schopnosť redukovať krokový a akustický hluk / 22 dB / a vyrovnávanie lokálnych nerovnosti až do 4 mm . Podložka má vysoký tepelný odpor vďaka čomu je vhodnou alternatívou na dodatočné tepelné zaizolovanie podlahy .  

 

SEKURA AQUA STOP 2,2MM harmonika

 SEKURA AQUA STOP 2,2MM harmonika

Dvojvrstvá podložka pod plávajúce podlahy vytvorená z XPS platne a hliníkovej fólie . Vďaka tejto skladbe je schopná zabrániť prestupu vlhkosti z podkladu do podlahy . Inovatívny systém poskladaného pásu podložky umožňuje veľmi jednoduchú a rýchlu inštaláciu na podlahu . Odolnosť voči zaťaženiu až 8,5 t/m2 , vysoká schopnosť redukovať krokový a akustický hluk a vyrovnávanie lokálnych nerovnosti do 1,4 mm . Podložka má tepelný odpor 0,07 m2K/W a preto je vhodná na podlahové vykurovanie iba s podlahovinami , ktorých tepelný odpor je nižší ako 0,08 m2K/W .  

 

ACOUSTIC LTV PREMIUM 1,5MM /modra lepiaca /

 ACOUSTIC LTV PREMIUM 1,5MM modra lepiaca

Podložka s hrúbkou 1,5 mm pod plávajúce vynilové podlahoviny so špeciálnou samolepnou povrchovou úpravou . Po položení sa podložka nalepí na spodnú stranu plávajúcej podlahy a celoplošne spevní jednotlivé položené dielce podlahy . To ocenia zákazníci najmä pri pokladaní podlahy na väčšie plochy , kde je dilatovanie podlahy a tým aj namáhanie spojov výraznejšie, vďaka čomu môži vznikať medzery medzi jednotlivými podlahovými dielcami. Celoplošne podlepená podlaha týmto typom podložky výrazne znižuje riziko tvorby týchto škár-medzier. Vďaka tomu , že sa podložka celoplošne prilepí na spodnú stranu plávajúcej podlahy zabezpečí aj výborné akusticko-izolačné parametre .Krokový hluk redukuje až o 20% a akustický hluk - znižuje ho až o 21 dB . Veľmi nízky tepelný odpor iba 0,025m2K/W - ju predurčuje aj použitiu pre podlahy s podlahovým vykurovaním . Vysoká odolnosť proti stlačeniu - až 15 t/m2 umožňuje použiť túto podložku aj pod vinylové plávajúce podlahy . Podložka nemá parozábrannú vrstvu a preto sa pri použití pod drevené a laminátové podlahy musí pokladať už na podklad , ktorý je voči prestupu vodnej pary a vlhkosti odizolovaný  

 

PODLOZKA KOROK 2MM CEZAR

PODLOZKA KOROK 2MM CEZAR

Podložka vyrobaná z prírodného granulovaného korku s nizkym tepelným odporom / iba 0,0435 m2k/W je univerzálne použiteľná pod všetky typy plávajúcich podláh aj na podlahy s podlahovým vykurovaním . Redukuje akustický hluk až o 17 dB a pri objemovej hmotnosti až 190 kg/m2 dokáže odolóvať tlaku až 200 kPa . Je 100% recyklovateľná a zdravotne nezávadná .

 

PODLOZKA EXPERT 3MM CEZAR 118X47,5X10

PODLOZKA EXPERT 3MM CEZAR 118X47,5X10

Podložka z polystyrénovej peny pod plávajúce podlahy vo forme dosiek.

Tento podklad sa vyznačuje neobvykle vysokou odolnosťou proti zaťažovaniu až 8 t/m2, čo umožňuje, že je doporučovaný do intenzívne používaných miestností a do miestností s veľkým miestnym zaťažením (napríklad ťažkým nábytkom). Zaisťuje zvýšenú životnosť podlahy prostredníctvom dobrej absorpcie miestnych nerovností v podklade. Dokáže svojím zložením vyrovnať - nivelizovať nerovnosti podlahy až do 2 mm.

Podlahová izolácia intenzívne užívaných miestností

- veľmi vysoká odolnosť proti zaťaženiu

- vysoká schopnosť nivelovať nerovnosti

- zníženie krokového hluku až o 20 dB

- tepelná izolácia 0,11 m2K/W

 

PODLOZKA EXPERT 5MM CEZAR 118X47,5X10

PODLOZKA EXPERT 5MM CEZAR 118X47,5X10

Podložka z polystyrénovej peny pod plávajúce podlahy vo forme dosiek. Tento robustný podklad sa vyznačuje pri svojej hrúbke neobvykle vysokou odolnosťou proti zaťažovaniu – až 6,5 t/m2. Zaisťuje zvýšenú životnosť podlahy prostredníctvom dobrej absorpcie miestnych nerovností v podklade. Dokáže svojím zložením vyrovnať - nivelizovať nerovnosti podlahy až do 4 mm.

Podlahová izolácia intenzívne užívaných miestností

- veľmi vysoká odolnosť proti zaťaženiu

- vysoká schopnosť nivelovať nerovnosti

- zníženie krokového hluku až o 22 dB

- tepelná izolácia 0,143 m2K/W

 

ACOUSTIC THERMO PLUS 2MM

ACOUSTIC THERMO PLUS 2MM

Podložka s hrúbkou 2 mm pod plávajúce podlahoviny kombinujúca v sebe všetky vlastnosti podložiek (zabraňuje prestupu vodných pár, izoluje voči krokovému hluku a akustickému hluku - znižuje ho až o 19 dB . Podložka je laminovaná hliníkovým filmou s vysokou tepelnou vodivosťou vďaka čomu má podložka veľmi nízky tepelný odpor - iba 0,033m2K/W a je výbornou alternatívou pre použitie na podlahové vykurovanie . Odolnosť proti stlačeniu- 10 t/m2 umožňuje použiť túto podložku pod akékoľvek drevené a laminátové plávajúce podlahy . Je vyrábaná s presahom hliníkového filmu a opatrená samolepnou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje 100% parotesnosť takto vytvorenej vrstvy. Vďaka rexlexnému povrchu z hliníka odráža časť tepla odvádzaného parketou späť do miestnosti a tým znižuje náklady na vykurovanie. Pri pokládke na podlahové vykurovanie sa pokladá hliníkovou vrstvou smerom k plávajúcej podlahe.

 

PODLOZKA ACOUSTIC LVT 1.5 VINYL /čierna /

 PODLOZKA ACOUSTIC LVT 1.5 VINYL cierna

Podložka s hrúbkou 1,5 mm pod plávajúce vynilové podlahoviny kombinujúca v sebe všetky vlastnosti podložiek (zabraňuje prestupu vodných pár- SD koeficient vačší ako 100 , izoluje voči krokovému hluku a akustickému hluku - znižuje ho až o 20 dB a tepelne izoluje - veľmi nízky tepelný odpor iba 0,030m2K/W - vďaka čomu je veľmi vhodná pre použitie na podlahy s podlahovým vykurovaním ). Vysoká odolnosť proti stlačeniu - až 20 t/m2 umožňuje použiť túto podložku aj pod vinylové plávajúce podlahy . Je vyrábaná s presahom fólie opatreným samolepnou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje parotesnosť takto vytvorenej vrstvy.